Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Her araç sahibinin yaptırması gereken zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan üstlenmesi için yapılır. Trafik sigortası, her yıl belli limitler dahilinde, kaza anında karşı tarafta (hem araçlarda, hem de kişilerde) oluşacak hasarları karşılamak için yapılır.

Zorunlu bir sigorta olup, yapılan trafik kontrollerinde sigortası olmayan araçlar sigorta yapılana kadar trafikten men edilir, ayrıca para cezası uygulanır. Sigortası olmayan araçların fenni muayeneleri yapılmaz.

Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Trafik Sigortası sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılamakta olup, kendi aracınızın hasarını ödemez, bunun için kasko sigortası yaptırılması gerekir.

Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılamaz.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları'nı okuyabilir ve online Teklif Talep edebilirsiniz.

Trafik Sigortası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmamanın Cezaları Nelerdir?
Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde işlem yapılır (bağlanır). Her araç sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve sigorta süresi sona ermeden yeniletmekten sorumludur.
Acentam Sigorta

İletişim

Yılmazlar Mah. Piyaleoğlu No:226/A Turgutlu/Manisa

  • dummy0 236 312 00 07

  • dummy0 532 687 11 57

  • dummy info@umutsigorta.com.tr

Telefon
WhatsApp